Výsledky rozhodování Rady - 2020-3-2-18A Distribuce filmu

Mimořádná výzva Distribuce filmu byla vyhlášena místo standardní průběžné výzvy na distribuci, přičemž zbývající alokace byla navýšena o 5 milionů korun. Rada Státního fondu kinematografie toto nové vyhlášení připravila v reakci na situaci způsobenou epidemií COVID-19.
Rada tuto mimořádnou výzvu vnímá jako prostředek k podpoře návratu diváků do kin. V období po ukončení opatření proti COVID-19 je distribuce v kinech náročnější a proto Rada u těchto projektů přistoupila ke zvýšení obvykle udělovaných částek. Zároveň vítá oproti běžné situaci i více komerční tituly, které v tomto období pomohou větší návštěvnosti v kinech.
S ohledem na nutnost flexibility v reakci na opatření zavedená v důsledku COVID-19 je i v této výzvě zrušena podmínka podat žádost 90 dní před plánovaným začátkem distribuce. Ve snaze o předvídatelnost rozhodování Rada výzvu doplnila také tabulkou předpokládané výše podpory dle jednotlivých typů distribuce. Parametry výzvy v jiných ohledech zůstaly obdobné jako v předchozí výzvě.
S ohledem na potřebu zkrácení procesu podpory kinematografie se Rada rozhodla v tomto výjimečném případě rozhodovat výzvu bez expertních analýz.

Hodnocení

Výsledky rozhodování