Fond spouští nový systém pro žádosti o podporu a pobídky

Od 1. 1. 2019 bude možné podávat žádost o podporu kinematografie a filmovou pobídku pouze prostřednictvím elektronického systému PORT, který bude sloužit k podávání:
 
 
Neodkládejte registraci na poslední chvíli, nemůžeme vám v takovém případě garantovat včasnou aktivaci vašeho účtu. Bez registrace v systému PORT nebude možné podávat žádosti o podporu ani pobídku.
 
Registrace se skládá ze tří jednoduchých kroků.
 
1.       Online registrace, kterou provedete po kliknutí na následují odkaz http://port.fondkinematografie.cz, kde vyplníte veškeré požadované údaje.
 
2.       Po dokončení online registrace se vám vygeneruje pdf dokument, který si stáhněte do počítače, vytiskněte a pošlete jej podepsaný poštou na adresu Fondu anebo naskenovaný s podpisem skrze datovou schránku, kterou jste uvedli při vaší registraci, na adresu:
 
Státní fond kinematografie
Veletržní palác
Dukelských hrdinů 47
170 00 Praha 7
 
ID datové schránky: ng8unnb
 
3.      Jakmile nám bude doručen dokument, dostanete e-mailem potvrzení o aktivaci účtu. Tento automaticky generovaný e-mail obsahuje link pro dokončení registrace. Prosíme o pečlivou kontrolu i spamové složky, kdyby vám do ní tato zpráva náhodou spadla.
 
 
Pokud máte datovou schránku, jste povinni tento údaj při registraci uvést. Pro Fond je kontrola identifikátoru datové schránky jediný spolehlivý způsob, jak ověřit identitu žadatele. Pokud datovou schránku nemáte, doporučujeme si ji založit, neboť vám tento krok usnadní komunikaci s Fondem.
 
Návod, jak se registrovat najdete také zde. Uživatelé, kteří v PORTu již mají účet založený, se nemusí znovu registrovat.
 
V současné době je v PORTu již aktivní modul pro podávání poplatků za kinematografické představení, modul pro žádosti o podporu a pobídky bude spuštěn na začátku ledna.
 
V případě nejasností či jiných dotazů spojených se systémem nás prosím neváhejte kontaktovat, a to nejlépe emailem na níže uvedenou adresu.
 
 
Kontaktní osoba
Matěj Šonka
matej.sonka@fondkinematografie.cz
+420 774 062 878